Včera sme sa pozreli na vnútro sveta luxusu.

Veľmi sa mi páčia reakcie ľudí na otázku, za čo kedy zaplatili najviac alebo čo si dovolili lepšieho, luxusného. Väčšinová reakcia je vždy s úsmevom na tvári a tým, že si danú vec alebo službu naozaj užili.

Slová, ktoré ľudia používajú, pri popise luxusu, ktorý vlastnia:

  • Je to hodné každého eura.
  • Teší ma to! Stále.
  • Zaujímavé!

Vypichla som to pretože, keď zvyčajne okusujeme luxus, vidíme ako skvelo sa pri tom cítime. Luxus nie je len pre arogantných, ulízaných riaditeľov v strednom veku.

Ak si ho môžeš dovoliť, a chceš ho, nie je na tom nič zlé odmeniť sa z času na čas.

To je tiež z jedných dôvodov, prečo vždy hovorím, že by sme mali utnúť výdavky vo veľkom na veciach, ktoré sú nám jedno a – čo je najdôležitejšie – minúť ich na veciach, ktoré zbožňujeme.

Ja napr. mám ozaj rada drahé doplnky oblečenia. Preto som napr. pri cestovaní po USA musela nárokovať na výmenu kufra pri poslednom lete, lebo som ho tak prepchala, že hádzanie do lietadla nevydržal v plnom zdraví (a áno!, dali mi väčší).

Ja chcem neúmerne míňať na toto. Alebo na cestovanie samotné.

Ale – v tom istom čase – neuvidíš ma míňať ani cent navyše na veci, ktoré pre mňa nie sú dôležité ako napr. môj účet za telefón, káblovku (dokonca ani nevlastním TV, nesledujem ju) či poistku auto či iných vecí.

Môj hlavný cieľ dnes je vyzvať ťa zmeniť náš slovenský názor o tom, že musíme byť skromný a luxus je niečo zlé, alebo pre tých ostatných, to percento tam hore, známe osobnosti či nejakú elitu a pod.

Ak to chceš, tak to môžeš mať.

Pozri sa, môže to byť jednoducho balíček dobrej praženej kávy alebo topánky za 500€.

I preto, aby sme sa ešte viac ponorili do sveta luxusu, dáme si príklad – teda, čo je hodné ozajstného luxusu?

Uvedom si rozdiel medzi tým, čo učí väčšina ľudí – Utni výdavky na všetkom! Nemíňaj na nič peniaze! – a čo ťa učím ja.  MÔŽEŠ mať Bohatý Život, dokonca ak to znamená občas si nechať nosiť drinky jeden za druhým na pláži meter od mora v Juan-les-Pins (najkrajšie pláže pri Cannes), potešiť mamu drahou kabelkou z výletu spoza mláky, robiť si selfíčka so smoothie v ruke a bazénom a morom za tebou na Bali či kúpiť si šperk vždy keď spravíš niečo “väčšie” v živote a treba sa odmeniť (robila som každú z týchto vecí).

Chceš vedieť, čo som zistila počas čítania a sledovania Top-ľudí v biznise? Čo je hlavná vec, ktorú majú všetci spoločnú?

Je to jednoduché. Návyky. Sú to návyky. Úspešný ľudia jednoducho nečakajú, kým príde šťastie za nimi  – oni systematicky identifikujú a integrujú víťazné návyky do ich života, deň za dňom, po celé roky.

Zuzanino Finančné šťastie nie je zatiaľ otvorené. Ale predtým, ako vyjde tento program, je dôležité si uvedomiť jednu vec. Ak chcete niečomu rozumieť, je dôležité vedieť aj prečo a čomu potrebuješ rozumieť.

Predstav si za týždeň od teraz, vyskočíš z postele s tonou energie. Tešíš sa na nadchádzajúci deň, pretože vieš, že učiť sa financiám je nevyhnutnosť a prečo. Máš veľa energie pustiť sa do vzdelávania, čítania aj praxe. A na tomto blogu ťa čakajú stále ďalšie príspevky, ktoré ti pomôžu na ceste za tvojim finančným šťastím a ty už vieš, prečo chceš touto cestou ísť.

Žiadny problém nevidím v tom, začať malými krokmi. Vyber si 1 či 2 techniky, ako napraviť svoj finančný aj osobný život, ktoré nájdeš v mojej Príručke, a sleduj čo sa stane.

Zaregistruj sa jednoducho tu a ja ti pošlem kópiu e-booku 7 rád, prečo nebyť finančne negramotný hneď na mail.

Ak máš nejaké otázky ohľadom peňazí a ich spravovania, sem s nimi! Napíš mi ich na email: Zuzana@peniazepolopate.sk. Natočím na ne video s odpoveďou, aby pomohli tebe aj ďaľším ľuďom a nájdeš ich na tomto blogu.

Leave a Reply