Vítam ťa pri 6. videoblogu zo série Pýtajte sa Zuzany.

V dnešnom článku/videu ti zodpoviem na otázku ako je to u mňa s cestovaním, a či som si ho mohla dovoliť a to hlavne na začiatku svojej cesty. A čo pre to môžeš urobiť aj ty, aby si mohol navštíviť super miesta a mať sa fajn.

Čítaj ďalej, lebo tento obsah, ktorý je tu zadarmo Ti môže priniesť zmenu vo vnímaní peňazí v živote. Preto teraz klikni na play a pozri si video alebo pokračuj ďalej na článok.

Takisto som si pre Teba pripravila audio verziu, ktorú môžeš využiť napr. do auta či sluchátok počas cestovania alebo prechádzky.

Pri tejto otázke mi napadla taká vtipná situácia – mala som asi 22 alebo 23 rokov, cestovala som vtedy v Nórsku. A vybrala som sa na nákup čerešní do obchodu. Kupovala som aj iné veci a tak som si neuvedomila, že som si kúpila čerešne za vyše 16 eur. Asi tak za dve či jednu hrsť.  

Potom mi napadlo, že o rok neskôr som bola na Bali, kde som za takých istých 16 eur strávila čas v luxusnom beach bare, kde som si dala drink aj obed a strávila tam poobedie a vyšlo ma to približne takých istch 16 či 18 eur, nepamätám si presnú sumu. 

Ale aký je v tom rozdiel?

Niekede na svete si za 16 eur môžte kúpiť 200g čerešní a niekde inde stráviť úžasné popoludnie. A je super ak viete využívať tento cestovateľský leveridž v dnešnej dobe v čase, keď sa nám takéto podmienky ponúkajú v dnešnom svete. Takže nie je to vždy o tom byť bohatí, ale byť aj bohatí aj (a hlavne) v mysli. A vedieť si premyslieť a zistiť čo a ako, a kde sa môžte naozaj takto cítiť.

Neviem či ste to predtým už počuli, ide o koncept tzv. nových bohatých – vedieť si užívať život – nejde len o to, čo máme, ale aj o to, či si to vieme patrične užiť. Dúfam, že som dostatočne odpovedala na túto otázku a ak máte nejaké ďalšie otázky, môžete sa ma pýtať mailom na Zuzana@peniazepolopate.sk. Určite si každú otázku pozriem a budem rada, ak mi napíšete to, čo vás naozaj trápi ohľadom peňazí a bohatstva.

Natočím na ne video s odpoveďou, aby pomohli tebe aj ďaľším ľuďom a nájdeš ich na tomto blogu.

Leave a Reply